Mama Dermatolog

TRĄDZIK
– poznaj wroga, aby móc z nim wygrać!

Pobierz darmowego e-booka!

Trądzik, zmora nastolatków i osób dorosłych, statystyki podają, że boryka się z nim nawet więcej, niż 78% osób! Możliwe, że i Ty należysz do tej grupy. 😱

 

 

Panuje powszechne przekonanie, że trądzik nie jest czymś poważnym, więc w domyśle “masz się z tym pogodzić i nie rozpaczać”, mimo że to naprawdę uprzykrza Ci funkcjonowanie na co dzień.

 

Twoje życie towarzyskie nie jest już dla Ciebie frajdą, bo najzwyczajniej w świecie się wstydzisz wyglądu swojej skóry. Nie mówiąc o tym zawodowym, gdzie według badań osoby z trądzikiem często są rzadziej zatrudniane.

 

 

Kiedy gdzieś wychodzisz, czujesz na sobie wzrok innych ludzi, który Cię onieśmiela. To może być naprawdę męczące.

 

 

Choć na trądzik “się nie umiera”, to jednak potrafi on skutecznie zabić pewność siebie, prawda?

 

Z perspektywy lekarza, muszę Ci powiedzieć, że temat jest bardzo szeroki i wielowymiarowy. Domyślam się, że szukasz odpowiedzi, jak pokonać tego wroga i to pokonać raz na zawsze.

 

 

Niestety, nie podam Ci gotowej recepty tak na odległość. Mogę za to pokazać i wytłumaczyć, co wpływa na cerę trądzikową. Poznaj czynniki go wywołujące lub wzmagające, ale też i te, które pomagają go wyciszyć.

Zapraszam Cię do pobrania ZA DARMO
mojego najnowszego e-booka:

.

Dzięki temu e-bookowi wejdziesz w świat swojej skóry głębiej i zobaczysz, co takiego możesz już dziś zrobić lub gdzie szukać przyczyny swoich trądzikowych dolegliwości.

 

Temat jest dla mnie ważny, bo widzę, jak wiele osób się z nim zmaga, a ich droga niejednokrotnie wygląda, jak walka z wiatrakami. Oczywiście można wypisać lek wysuszający, który da chwilową poprawę, ale ważniejsze jest, aby dotrzeć do sedna problemu.

 

Ta publikacja jest wyjątkowa, bo bardzo szeroko omawia problem, ale nie tyle z perspektywy suchej teorii, ile skupia się na realnych problemach i pytaniach pacjentów. Ty również możesz całkowicie za darmo zaczerpnąć z tej wiedzy, pobierając e-booka.

 

Zerknij do środka i poszukaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące kwestie. Pamiętaj, tylko kiedy poznasz dogłębnie wroga, będziesz w stanie z nim wygrać.

Wiem, perspektywa szybkich rezultatów, wspomnianymi preparatami wysuszającymi jest kusząca. Tylko odpowiedz sobie na pytanie:

 

Czy chcesz pokonać trądzik szybko, czy skutecznie?

 

Już słyszę, jak mówisz: A nie można i szybko, i skutecznie?

 

No niestety nie. W poważnej medycynie nie ma miejsca na czary-mary, za to liczy się dogłębna diagnoza i dotarcie do przyczyny schorzenia, żeby nią się zająć.

 

W leczeniu trądziku jest podobnie – najpierw należy dowiedzieć się, na jakim jest podłożu. Potem dopiero można dobrać odpowiednią terapię. Tu, tak, jak i w wielu innych przypadkach potrzeba czasu i Twojej cierpliwości, bo tylko systematyczne działanie może przynieść oczekiwane efekty.

Poznasz przyczyny powstawania trądziku.

Dowiesz się, jakie są jego rodzaje.

Aga Mama Dermatolog

Opowiem Ci o metodach leczenia trądziku.

Poznasz odpowiedzi na 100 najczęściej zadawanych pytań w związku z trądzikiem.

Poznasz przyczyny powstawania trądziku.

Dowiesz się, jakie są jego rodzaje.

Opowiem Ci o metodach leczenia trądziku.

Poznasz odpowiedzi na 100 najczęściej zadawanych pytań w związku z trądzikiem.

W sekcji Q&A pytania podzielone są na kategorie związane z:

dietą,

problemami zdrowotnymi i badaniami,

pielęgnacją,

cyklem menstruacyjnym i ciążą,

leczeniem izotretynoiną,

terpią antybiotykami, retinoidami i nadtlenkiem benzoilu.

Jeśli więc zastanawiasz się:

❓ Co jeść, żeby wyleczyć trądzik?
❓ Jakie wykonać badania, zanim zabierzesz się za leczenie?
❓ Czym najlepiej myć tłustą cerę?
❓ Czy w ciąży może dojść do nasilenia zmian trądzikowych?
❓ Czy retinoidy można kupić bez recepty?
❓ Jak się leczy trądzik różowaty?

To tu znajdziesz odpowiedzi. A to zaledwie kilka pytań, znajdziesz ich tam o wieeeleee więcej. Czy jednak cała wiedza ujęta została w tym e-booku?

Oczywiście, że nie! Jeśli mówimy o trądziku, to kwestii i pytań z nim związanych jest tyle, ilu ludzi. Dlatego oprócz zapoznania się z tym, co dla Ciebie przygotowałam w tej publikacji, zapraszam Cię do mojego newslettera.

 

 

To właśnie tam, już od 13 marca ruszy specjalny cykl wiadomości dedykowanych temu tematowi. Co tydzień, wprost na swojego maila otrzymasz kolejną dawkę wiedzy, która pomoże Ci wygrać tę nierówną walkę z trądzikiem.

Lek. Agniesza Kobyłka-Dziki MAMA DERMATOLOG

Kto zebrał dla Ciebie te wszystkie pytania i przygotował na nie odpowiedzi?

Cześć, tu Aga!

Cześć, nazywam się Agnieszka i jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii. Studia medyczne ukończyłam na kierunku lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Medycyna jest moją pasją, dlatego też do tematu dermatologii podchodzę holistycznie. Uważam, że skóra to mapa, z której można wyczytać wiele chorób internistycznych i tych, które dotyczą naszego stanu psychicznego.

Zdrowa skóra to nierzadko objaw zdrowego wnętrza. Stąd też pomysł na powyższego e-booka – lecząc trądzik, też do tematu należy podejść całościowo.

Czy ten e-book jest dla Ciebie?

TAK!

Zwłaszcza jeśli zmagasz się z cerą trądzikową. Zamiast szukać (nie zawsze sprawdzonych) informacji u “wujka Google”, postaw na rzetelną, lekarską wiedzę. Pobierając e-booka dołączasz do mojego newslettera, gdzie od 13 marca wspólnie będziemy rozprawiać się z tematem trądziku.