Laseroterapia – jak się przygotować do zabiegu

przez Agnieszka Kobyłka Dziki

Wiele z Was pyta mnie, w jaki sposób przygotować się do zabiegu laseroterapii. Zważywszy, że okres odnowy laserowo – peelingowej się około miesiąca temu rozpoczął napiszę w punktach na co należy zwrócić uwagę:)

Aby zmaksymalizować zadowalający efekt zabiegu trzeba przestrzegać podstawowych zasad:

  1. Twoje rezultaty zależą w głównej mierze od osoby, która będzie przeprowadzała zabieg. Jej doświadczenie ma tutaj pierwszorzędne znaczenie. Dlatego zanim umówimy termin warto zaczerpnąć tę informację! Masz do niej prawo! Nie należy się obawiać, że zostanie to źle odebrane. Najwyżej zostaniemy zakwalifikowane do tych “wymagających” pacjentek:) Co mnie osobiście wcale nie przeszkadza – lubię być wymagająca!:)
  2.  Jeśli już wybierzesz odpowiedniego specjalistę to umów się na wizytę konsultacyjną. W laseroterapii wykorzystuje się wiele rodzajów laserów. Leczenie obejmuje szeroki wachlarz schorzeń. Warto na osobnej wizycie omówić Twoje oczekiwania, wszystkie nurtujące Cię pytania! Dlaczego na osobnym spotkaniu? dlatego, że przed samym zabiegiem będziesz zestresowana. Może skutkować to tym, że zapomnisz się zapytać o istotne dla Ciebie rzeczy, możesz nie zapamiętać dokładnie zaleceń domowych oraz co najważniejsze nie będziesz mieć czasu na analizę tego co usłyszałaś w stosunku do swoich oczekiwań. Tak wiec, WIZYTA PRZED! KARTKA Z PYTANIAMI W RĘKĘ I DO DZIEŁA! Pamiętaj każde pytanie jest ważne!
  3. Sporządź listę leków, suplementów, które aktualnie zażywasz. Ma to duże znaczenie, ponieważ niektóre substancje wywołują zwiększoną wrażliwość skóry. Jednym słowem zminimalizuje to ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
  4. Skóra do laseroterapii nie powinna być opalona. Jeśli wiesz, że taki zabieg zamierzasz wykonać wczesną jesienią, to używanie kremów z filtrem SPF 50 i zaprzestanie opalania skóry powinnaś zacząć jakieś 2 miesiące przed tą datą. Ochrona przeciwsłoneczna jest obowiązkowym punktem również zaraz po zabiegu laserowym.
  5. NAWYKI:

Jeśli jesteś osobą palącą powinnaś na 2 tygodnie przed zabiegiem przestać palić.

Jeśli zażywasz aspirynę na stałe, skonsultuj się ze swoim lekarzem rodzinnym czy możesz ten lek na około 5-7 dni przed zabiegiem odstawić. Dobrze taką informację wcześniej omówić z dermatologiem, czy czasowa rezygnacja z leku w Twoim przypadku będzie konieczna.

Zaprzestać stosowania MIEJSCOWYCH preparatów kosmetycznych zawierających RETINOIDY LUB KWAS GLIKOLOWY na 2 – 4 tygodnie przed zabiegiem.

Zaprzestać stosowania OGÓLNOUSTROJOWEGO RETINOIDÓW na min. 6 mc przed zabiegiem.

Unikamy opalania, solarium! Jeśli miejsce mające zostać poddane leczeniu będzie opalone – zabieg nie będzie mógł być wykonany!

  1. W dniu zabiegu powiedz swojemu dermatologowi:
  • czy nie jesteś przeziębiona?

  • o innych chorobach towarzyszących ze szczególnym naciskiem na CUKRZYCĘ, ponieważ niewyrównana glikemia, czyli poziom cukru we krwi zaburza procesy gojenia

  • czy palisz?

Na wizytę zabierz pozytywne nastawienie, ale i świadomość, że na efekt jakiego oczekujesz może składać się więcej nić jeden zabieg laseroterapii!

 

Miłego czytania!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dodaj komentarz