CEL PIELĘGNACYJNY: Przebarwienia pozapalne
różowe i brązowe.

Postaw na rutynę pielęgnacyjną przebarwień opartą na składnikach, które działają.
Koniec z eksperymentami!

Popraw stan skóry w skuteczny sposób!

Nawet jeśli nie masz o tym pojęcia.

Przebarwienia potrądzikowe

Cera trądzikowa to prawdziwa zmora. Nie dość, że same wykwity skórne potrafią nieźle popsuć humor i obniżyć samoocenę, to w dodatku później trzeba jeszcze mierzyć się z przebarwieniami. One, podobnie jak i sam trądzik, negatywnie wpływają na obraz siebie i jakość życia.

Kiedy się z tym zmagasz to ciągle zastanawiasz się nad tym, czym zakamuflować trądzik, a kiedy uda Ci się nad nim jakoś zapanować, pojawia się nowy problem – jak zatuszować przebarwienia po nim?

Umiejętność radzenia sobie z przebarwieniami, to istotny aspekt edukacji dla pacjenta z trądzikiem, który niestety często jest pomijany, mimo że przebarwienia to jeden z najczęstszych problemów skóry twarzy. 

Przebarwienia to nie tylko wina trądziku

Pewnie doskonale wiesz o tym, że nie tylko trądzikowe zmiany zapalne są przyczyną powstawania przebarwień. Za ich wystąpienie odpowiada nadprodukcja melaniny, która może wystąpić np. u osób z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą, a nawet zwykłymi zadrapaniami. Oprócz twarzy przebarwienia występują też na udach, pośladkach, pod pachami, jako podrażnienia po depilacji. Jednym słowem, wszędzie tam, gdzie pojawia się uraz.

Słońce również przyczynia się do powstawania przebarwień. Może nawet znasz tę sytuację z własnego życia. Wracasz z wakacji nie tylko z pamiątkami, ale i z ciemnymi plamami. Musisz więc jak najszybciej zahamować powstały stan zapalny i wyciszyć zmiany, jakie w jego wyniku powstały. Ten etap możesz w miarę szybko osiągnąć. Niestety pozbycie się przebarwień jest procesem, który wymaga wiele więcej czasu.

Czym jest melasma?

Melasma jest jednym z najcięższych rodzajów przebarwień, gdyż plamy mogą przypominać maskę – są tak rozległe. Głównym winowajcą są tu wahania hormonalne. Najgorsze tu jednak jest to, że przebarwienia melasmatyczne, choć raz usunięte, mogą szybko nawrócić. Dzieje się tak dlatego, że skóra jest już nadwrażliwa i może reagować produkcją nowych przebarwień. Dlatego tak ważna jest edukacja w tym aspekcie, która pomoże Ci poradzić sobie z tym problemem bez obawy, że jeszcze bardziej sobie zaszkodzisz.

melasma

Jak sobie z tym poradzić, biorąc pod uwagę, że przebarwienia to bardzo złożony problem?

W tej nierównej walce mamy 2 cele: 

 

1️⃣ Usunięcie powstałych zmian.

2️⃣ Utrzymanie stanu skóry bez przebarwień – przeciwdziałanie powstaniu nowych plam.

Kamuflowanie przebarwień makijażem również jest pewnym wyjściem, ale gdyby tak nie musieć tego robić, a make-up stosować z czystej przyjemności?

Wiem, że wiele osób zmaga się z tym problemem, dlatego stworzyłam mini e-book, który porządkuje wiedzę na temat przebarwień. Z nim zrozumiesz ich genezę, nauczysz się, jak im zapobiegać, a te, które już powstały przestaną stanowić dla Ciebie problem, bo dowiesz się, w jaki sposób możesz się ich pozbyć.

Skąd pomysł akurat na ten temat?

Wszystko przez to, że przebarwienia, obok trądziku to kolejny duży problem. Być może nawet bardziej obciążający, ponieważ przebarwienia trudno jest zakamuflować. Jako praktyk widzę, że okres jesienno-zimowy to czas, w którym jedna część osób zaczyna walkę z tym problemem, podczas gdy druga, narażając się równocześnie na powstanie przebarwień – odstawia stosowanie kremu z filtrem (no bo słońce już tak nie świeci…).

 

To wielki błąd, gdyż okres zimowy jest także czasem podrażnień na skórze twarzy, wywołanych czynnikami zewnętrznymi, co niejednokrotnie uniemożliwia stosowanie kosmetyków z retinoidami, czy kwasami.

Wszystkiego dowiesz się z mojego e-booka!

Kładę w nim przede wszystkim nacisk na podejmowane działania antyoksydacyjne, przeciwzapalne. Dzięki nim hamowana jest tyrozynaza, a bariera skórna odbudowywana i przyspieszona zostaje odnowa komórkowa. Aby jednak to było możliwe, kroki pielęgnacyjne muszą być odpowiednio zbalansowane, także dobrane ze względu na porę roku (różnica w intensywności promieniowania UV). 

Dzięki tej publikacji dowiesz się, co służy Twojej skórze!

grafika-mini-e-book

W walce z przebarwieniami nie jesteś sama!

Wybierając tego e-booka dołączasz równocześnie do grupy, która wesprze Cię w tworzeniu rytuału pomagającego w walce z przebarwieniami!

 

 Od 12 do 18 grudnia, przez 7 dni, na grupie Pielęgnacyjna Rewolucja na Facebooku, dedykowanej osobom, które świadomie i zgodnie z aktualną wiedzą chcą zadbać o swoją skórę, będę udostępniała Ci specjalne materiały – notatki pielęgnacyjne. Są one koniecznym uzupełnieniem mini e-booka. Po każdym dniu do ściągnięcia będą materiały w formie PDF. Dzięki nim w ciągu tygodnia wypracujesz sobie własną rutynę przeciw przebarwieniom i będziesz wiedzieć wszystko na ten temat. Będziesz również mieć możliwość zadawania pytań przez cały czas trwania tej akcji.

Dodatkowo otrzymasz dostęp do wszystkich materiałów, które do tej pory zostały opublikowane na grupie. 

 

Notatki pielęgnacyjne – plan tematów:

Dzień I

- Przebarwienia pozapalne, a melasma – jak rozpoznać, co mam na skórze?
- Stany skóry prowadzące do przebarwień pozapalnych różowych – jak sobie pomóc?

Dzień II

- Suplementacja przy stanach zapalnych skóry (trądzik/azs).
- Jak mogę wpłynąć pozytywnie na proces gojenia swojej skóry?

Dzień III

- Krem z filtrem – absolutna konieczność przy walce z przebarwieniami. Jak dobrać ten właściwy? Przegląd produktów.
- Czy stosowanie samego kremu z filtrem redukuje przebarwienia?
- Czy krem z filtrem musi posiadać pigment?

Dzień IV

- Pielęgnacja w ciąży nacelowana na przebarwienia.

Dzień V

- Retinoidy – jak stosować w przebarwieniach, aby sobie nie zaszkodzić?

Dzień VI

- Antyoksydanty i produkty z witaminą C w walce z przebarwieniami

Dzień VII

- Live Q&A na grupie z podsumowaniem całego tygodnia “przebarwieniowej wiedzy”.

Lek. Agniesza Kobyłka-Dziki MAMA DERMATOLOG

Kto to dla Ciebie przygotował?

Nazywam się Agnieszka Kobyłka-Dziki i jestem lekarzem z dyplomem Collegium Medicum UJ, w trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii. W sieci możesz mnie znaleźć jako Mama Dermatolog.

Zależy mi na tym, aby wśród swoich odbiorców szerzyć świadomość na temat chorób skóry. Uczę świadomej pielęgnacji. Przybliżam tematykę związaną ze składnikami aktywnymi – uczę je mądrze stosować oraz tego, jak działają na skórę. 

 

Udzielam rad odnośnie różnych problemów skórnych – rzucam wyzwanie uporczywemu trądzikowi!

 

Jako mama wspieram inne mamuśki w trosce o swoje dzieci. Ale przede wszystkim dbam o to, aby  żadne przypadkowe rady nie pogarszały stanu Twojej skóry, zabierając szansę na zdrowy wygląd.

Aga, a ile to kosztuje?

Aby móc cieszyć się piękną, promienną skórą bez przebarwień, wystarczy, że zainwestujesz  129 zł. Przyznasz, że to niewiele? A tu przecież masz w tej kwocie nie tylko sam e-book, dostęp do grupy i zestaw notatek pielęgnacyjnych. Zobaczysz, że skóra Ci za to podziękuje.

Cena jest śmiesznie niska jak na tak kompleksowy przewodnik w pigułce. Aby móc cieszyć się piękną, promienną skórą bez przebarwień, wystarczy, że zainwestujesz  129 zł. Przyznasz, że to niewiele?

A tu przecież masz w tej kwocie nie tylko sam e-book, ale również dostęp do grupy i zestaw notatek pielęgnacyjnych. Zobaczysz, że skóra Ci za to podziękuje.

CEL PIELĘGNACYJNY:
Przebarwienia pozapalne różowe i brązowe
129 zł

Zobacz, jak dzięki moim produktom i poradom zmieniła się cera moich obserwatorek. Ty też możesz uzyskać takie efekty!

Mama Dermatolog opinia
Mama Dermatolog opinia
Mama Dermatolog opinia